همزمان با ایام ضربت خوردن مولای متقیان نشست علمی با پیدایش فتنه و راه نجات فتنه برگزار شد

نشست علمی

شناسه خبر : 122453

1401/02/21

تعداد بازدید : 12

نشست علمی
به گزارش روابط عمومی مدرسه جم نشست علمی با موضوع پیدایش فتنه وراه نجات از فتنه ها در کلام امیر المومنین علیه السلام همزمان با ایام ضربت خوردن مولی متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام برگزار شد .

به  گزارش روابط عمومی مدرسه جم نشست علمی با موضوع پیدایش فتنه وراه نجات از فتنه ها در کلام امیر المومنین علیه السلام همزمان با ایام ضربت خوردن مولی متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام برگزار شد . نشست علمی به صورت مجازی در فضای اسکایروم با حضور طلاب و اساتید در مورخه1400/1/31با ارائه حجت الاسلام محمد حسن شفیعی شاهرودی مولف کتاب تلخیص الغدیر برگزار گردید . حجت الاسلام اقای شفیعی بیان کرد :یکی از واژه هایی که زیاد در قران به کار رفته است در مورد فتنه است یکی از فتنه های که جامعه کنونی از زمان پیامبر تا حالا با ان مواجهه بوده فتنه فرهنگی است.

همچنین در ادامه بیان کرد :افرادی بودند که در اثر آن تحوّل (سقوط) فرهنگی و اجتماعی زمان خلفای سه گانه، منافع و امتیازهایی را به دست آورده بودند و حکومت علی(علیه السلام)را که یکی از شاخص ترین اصول حکومتش عدالت اجتماعی بود، با منافع خود مغایر می دیدند; بدین سبب برای حفظ منافع خود به شبهه افکنی و در پی آن، فتنه انگیزی اقدام کردند فتنه فرهنگی که یکی از انها داعش و وهابیت کار می کنند و انها می خواهند مسلمان خود از روح اسلام تهی کنند تمام معارف از توحید تا معاد و تمام اعمال بی محتوا باشد .

شفیعی شاهرودی تاکید کرد:شب احیا به معنی نشستن و بیدار موندن به تنهایی نیست . ایشون به ۳ نوع احیا کردن ، اشاره کردند:گروه اول : کسانی که فقط بیدارن و ممکنه مشغول بازی و سرگرمی های بیهوده باشند .گروه دوم : کسانی با دعای جوشن کبیر خوندن و نماز شب خوندن و قرآن به سر گرفتن و شب زنده داری فکر کنند طی العمر کرده باشند و راه یک عمر رو یک شبِ پیموده اند ولی این هم باید شرایطی رو رعایت کنند وگرنه دشمنان حضرت علی و گروه سقیفه هم همین عبادات انجام میدادن و به گم راهی رسیدند و یک عمرشون به اندازه یک شب هم ارزش نداشت. اما گروه سوم : تمام اعمال این شب را که انجام میدهند و مهم تر و با ارزش تر از همه اینه که برای رضای خدا و با ولایت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام * هست ... (با تاکید)این گروه هست که طی العمر میکنند در یک شب احیاء. وایشان در انتها بیان کرد :روح ایمان ولایت امیر المومنین علیه السلام است افرادی که با دوری ازولایت فقیه نمی توانند خودشان را به سر منزل هستی برسانند و گرفتار فتنه های زمانه میشوند . بهترین راه پیروی از ولایت فقیه است .