همایش مجازی با اندیشه جهادی و انقلابی گری

همایش مجازی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

شناسه خبر : 122457

1401/02/21

تعداد بازدید : 12

همایش مجازی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها همایش مجازی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در روز دوشنبه13 دی ماه 1400 با همکاری دانشگاه پیام نور جم بر گزار گردید .

 

حجت الاسلام اقای عظیمی بیان داشت :انسان باید از راه خوبی ها حرکت کند تا به معدن بینهایت خوبی ها برسد. انسانی که در مسیر درستی و پاکی میرود به خدا میرسد. نزدیک شدن به خدا یعنی متصل به بینهایت میشود و هر صفتی که خدا دارد در انسان نمایان میشود. راهنمای انسان گفتیم در این مسیر انبیاء علیهم السلام و ائمه علیهم السلام و شهدا و صالحان هستند. که به ما نشان میدهند که میشود متصف به صفات الهی شد. انسان صالح و شهدا مانند یک چراغ میشود که مردم راه را با او پیدا کنند مانند حاج قاسم

همچنین وی افزود : دشمن بیرونی انسان را  به سمت جهنم دعوت میکند و آن هم در مسیری که ظاهرش زیباست، دیگر دستگاه درون ما تشخیص نمیدهد که این راه اشتباه است و انسان به هلاکت می افتد . آن چیزی که در بیرون باید هدایت گر ما باشد تا به وسیله او راه را پیدا کنیم «ولایت» است. انسان باید ولایت را در وجود خودش حاکم کند و این حاکمیت بر مبنای محبت باید باشد نه از روی اجبار اقای عظیمی اظهار کرد :که یکی از ویژگی سردار حاج قاسم سلیمانی اطاعت بی چون چرای از ولی فقیه بود کامل پایبند به انقلاب و رهبری و با بصیرتی که داشت عضو هیچ حزب و گروه و باندی نبود. همین ولایت مداری او بود که به خدا رسید.

در پایان ضمن تشکر از حضور دانشجویان و طلاب در همایش قدردانی شد.