معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت معصومه جم

بهترین پلی که میتوان به دل مردم زد سخن و کلام است

شناسه خبر : 66043

1397/07/15

تعداد بازدید : 194

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) جم، از برگزاری سلسله جلسات کارگاهی مهارت های کلامی خبر داد ودر خصوص اهمیت آن گفت: برای برقراری ارتباطی صحیح و کار آمد و همچنین تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطب استفاده از مهارت های کلامی و رعایت آداب سخن گفتن است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) جم، صابر دوست معاون فرهنگی این مدرسه از از برگزاری سلسله جلسات کارگاهی مهارت های کلامی خبر داد ودر خصوص اهمیت آن گفت: برای برقراری ارتباطی صحیح و کار آمد و همچنین تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطب استفاده از مهارت های کلامی و رعایت آداب سخن گفتن لازم است.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت معصومه(سلام الله علیها) افزود: مهارت های کلامی اصولی دارد که بکارگیری آنها منجر به تسهیل و بهبود رابطه های میان فردی و اجتماعی افراد می شود.

صابر دوست ادامه داد: اولین اصل از اصول مهارت های کلامی بکارگیری لحنی ملایم و تأثیر گذار است که باعث ترغیب مخاطب به شنیدن ادامه سخنان ما میشود همانطور که لحن خشن تاأثیر عکس دارد.

وی در خصوص انتخاب واژگان خاطر نشان کرد: استفاده از واژگان صحیح و تأثیر گذار و مخاطب پسند نیازمند افزایش دایره لغات است و این کار از طریق مطالعه امکان پذیر است.

لازم به ذکر است این جلسات با شرکت فعال طلاب در بحث به صورت هفتگی برگزار می شود.