به همت معاون پزوهش مدرسه علمیه حضرت معصومه جم

کرسی آزاد اندیشی با موضوع چگونگی و الزامات پوشش طلاب در جامعه برگزار شد

شناسه خبر : 66424

1397/08/04

تعداد بازدید : 217

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) جم، گفت: کرسی آزاد اندیشی با موضوع چگونگی و الزامات پوشش طلاب در جامعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) جم، آسیه انصاری معاون پژوهش گفت: کرسی آزاد اندیشی با موضوع چگونگی و الزامات پوشش طلاب در جامعه باحضور طلاب این مدرسه برگزار شد.

معاون پژوهش در خصوص بیانات استاد ارائه دهنده گفت: اخلاق و منش طلبه باید متناسب با جامعه ی طلبگی باشد یعنی اخلاق ، رفتار و پوشش طلبه نمی تواند همان تعریفی داشته باشد که اخلاق و منش و پوشش عوام دارد.بلکه اخلاق و پوشش طلبگی یک سری الزامات دارد که اگر رعایت نشود تاثیر گذاری طلاب نتیجه عکس داشته و باعث دین گریزی افراد می شود.

آسیه انصاری ادامه داد: در بعضی موارد گفته می شود یک شرع وجود دارد و یک اخلاق و عرف در شرع پوشیدن گردی صورت و دست تا مچ اگر زینت نداشته باشد الزامیست اما در اخلاق طلبگی پوشش طلبه بیشتر از این حد تعریف می شود. و یک طلبه علاوه بر مرتب و تمییز بود و مقبولیت اجتماعی باید شئونات طلبگی را رعایت کند نتیجه ی کلی این است که دین گریزی افراد ربطی به پوشش طلبه ندارد بلکه اگر بتواند زیبایی های دین را به مردم نشان دهد موفق خواهد.

وی در خصوص بیانات استاد منتقد افزود: پوشش طلبگی افزون بر اینکه یک ضرورت دینی و خواست اجتماعی است . یعنی ما در مورد میزان پوشش فقط مکلف به حد واجب تبیین شده در اسلام هستیم. و بسیاری از طلاب در دوران تحصییل مقید و پایبند هستند اما بعد از پایان دوره این پایبندی از بین می رود.

لازم به ذکر است در برگزاری این کرسی از طلاب مدرسه به عنوان استاد منتقد استفاده شده است.